Venkovní akce

  • V Praze je od pondělí 21. září povinné nosit na všech venkovních akcích nad sto lidí roušku – týká akcí organizovaných. Stejnou povinnost zavádějí také ve Středočeském kraji, na Chebsku, Zlínsku, Uherskohradišťsku a Kroměřížsku.

Roušky v provozovnách stravování

  • Zpřesnilo se nařízení pro nošení roušek v provozovnách stravování. Lidé je nemusí mít jen při konzumaci jídla či nápoje, povinné jsou i při stání u baru při čekání na objednávku. Musí je mít také lidi, kteří se po provozovně pohybují.

Hromadné akce

  • Maximální kapacita hromadných akcí byla už dřívějšími nařízeními ministerstva omezena na 500 lidí. Vyšší může být jen v případě, že jsou sektory po nejvýše 500 lidech organizačně oddělené a vstupy mají samostatné nebo v jiném čase. Kapacita nad 1000 lidí může být využita z poloviny.

Otevírací doba

  • V celé republice zároveň došlo od půlnoci z pátku na sobotu na zákaz přítomnosti veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb v čase mezi půlnocí a 6. hodinou ranní. Výjimku mají ty, které neslouží veřejnosti – zaměstnanecké jídelny nebo jídelny v nemocnicích a podobné.
  • Zákaz se také nevztahuje na provozovny rychlého občerstvení s výdejním okénkem nebo prodej jídla s sebou bez vstupu do provozovny.

Nařízení Hygienické stanice hl. města Prahy ke stažení zde

Nařízení Krajské hygienické stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze ke stažení zde