Upozornil na to online deník Novinky.cz. Podle jeho zjištění totiž téměř tři čtvrtiny pracovníků, kteří z domova pracují, uvádějí, že je pravidelně rozptylují děti nebo ostatní členové rodiny.

Novinky.cz citovaly z poznatků globálního průzkumu společnosti Regus, během něhož bylo dotázáno více než 24 000 podnikatelů z více než 90 zemí. Z průzkumu vyplynulo, že jednoho pracovníka z deseti postihují kvůli provizornímu vybavení domácí kanceláře potíže s držením těla, které mohou později vést k závažným zdravotním komplikacím. Špatné připojení k Internetu, žádný přístup ke kancelářskému vybavení či dokonce domácí mazlíčci vyžadující pozornost – to vše může mít vliv na soustředění a produktivitu těch, kdo pracují z domova. Přesto zaměstnance výhody flexibilních pracovních přístupů přirozeně lákají. Podle expertů společnosti Regus, které Novinky.cz citují, díky práci z domu nemusejí lidé ztrácet čas dojížděním a mohou si upravit pracovní dobu podle svých potřeb, aby dosáhli lepší rovnováhy mezi pracovním a osobním životem.

I tak se ale ukazuje, že práce v profesionálním pracovním prostředí v blízkosti bydliště je výhodnější než vlastní práce z domova, protože se tak můžete vyhnout stresovým situacím v rodině, vytvoříte si lepší profesionální image a zlepšíte svou celkovou produktivitu. Pro zaměstnance v Česku představují při práci z domova největší problém tři překážky: děti nebo ostatní členové rodiny vyžadující pozornost (73%), děti, ostatní členové rodiny nebo domácí zvířata vyrušující během telefonních hovorů (44%) a nedostatečný přístup ke kancelářskému vybavení (34 %). V poslední době ale roste i počet lidí, kteří pracují z domova, ale kvůli tomu se často cítí osamělí, odcizení a odříznutí od svých kolegů.

-pda-

Chtěli byste pracovat z domova?

Diskutujte pod tímto článkem nebo na Facebooku.