Měl jsem pracovní úraz. Po operaci, po které mám omezenou hybnost ruky, mohu zvedat břemena pouze do 25 kg. Předtím jsem pracoval jako řidič na rozvozu nápojů, kde se zvedají 50 kg těžká břemena. Jezdil jsem převážně s dodávkou. Místo toho jsem byl přeřazen na rozvoz cisternového piva, kde není taková fyzická námaha. Chci se zeptat, jestli se jedná o přeřazení na jinou práci a zda mám nárok na předešlý průměrný plat. Podle mimořádné prohlídky u lékařky pracovnělékařských služeb mám jen omezení týkající se zvedání břemen. Dále by mě zajímalo, jak by to bylo po případném přiznání průměrné mzdy před úrazem, zda-li bych ji dostával za odpracovaných 8,5hod./den a přesčasy by byly nad rámec tohoto platu, nebo už je to tarif a přesčasy by mi nebyly proplaceny. Jedná se totiž o časově náročnou práci (přes 200 hod./měsíc).

Na otázku, jestli se jedná o převedení na jinou práci, Vám nemohu odpovědět přesně. Odpověď bychom zjistili pouze z dodatku k pracovní smlouvě, který jste se zaměstnavatelem podepsal. Jak ale celou věc popisujete, tak se domnívám, že zaměstnavatel se k Vám zachoval po úrazu vstřícně, že Vám našel jinou vhodnou (lehčí) práci (to podle mých zkušeností většina zaměstnavatelů nedělá). Nárok na tzv. náhradu za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti byste měl pouze tehdy, když byste v důsledku úrazu dostával za vykonávanou práci nižší odměnu. Pokud u Vás došlo k poklesu na výdělku, přesčasy se samozřejmě v náhradě za ztrátu na výdělku nezohledňují.

Samozřejmě například kdyby s Vámi zaměstnavatel v budoucnu rozvázal pracovní poměr z organizačních důvodů (nadbytečnost) a Vy jste ztratil práci, pak by se také řešila otázka náhrady za ztrátu na výdělku.

Autor: Eva Dandová

Zdroj: převzato z www.bozpinfo.cz 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit