Sociální dialog

Poradna

Poradna

Poradna zaměřena na pracovně - právní vztahy mezi zaměstnanci a zaměstnavateli.

Nejnovější dotazy

Zavedení elektronických výplatnic

Zaměstnavatel chce úplně zrušit papírové výplatní pásky a plánuje zavést elektronické výplatnice a zasílat je zaměstnancům emailem. Někteří zaměstnanci ovšem nemají firemní ani soukromý e-mail. Jak tuto situaci řešit?

Zobrazit odpověď

Jiné překážky v práci

Zaměstnavatel měl odstávku kvůli přerušení dodávky elektrické energie a na tyto dny nám nařídil buď náhradní volno nebo dovolenou tomu, kdo neměl ani jedno neplacené volno. Je to v pořádku?

Zobrazit odpověď

Přesun svátku v rozvrhu směn

Dobrý den, zaměstnavatel nám oznámil přesun svátku z 28.10. 2020 na předem neurčený termín Dále sdělil ,že zaměstnanci za ten den mají dostat odměnu 40% za přesčas .Může takto můj zaměstnavatel jednat?

Zobrazit odpověď

Nová práce ve výpovědní lhůtě

Je téměř jisté, že dostanu od zaměstnavatele výpověď pro nadbytečnost. Výpovědní lhůta mi poběží od 01.11.2020 do 31.12.2020. Již nyní aktivně hledám nové zaměstnání. Jaký je postup, pokud si najdu novou práci právě ve výpovědní lhůtě?

Zobrazit odpověď

Napište nám

Nevíte si rady s nějakým
pracovně-právním
problémem?

Na dotazy v poradně odpovídá kvalifikovaný právník pro pracovně právní oblast. Odpovědi jsou postavené na výslovném textu zákona nebo jeho výkladu (dle názoru právníka).

Své dotazy nám pošlete prostřednictvím kontaktního formuláře nebo se podívejte na již vyřešené dotazy.

Odpověď bude zaslána na Vámi zadaný email. Zajímavé dotazy zobecníme a spolu s odpovědí uveřejníme. Anonymita tazatelů bude zachována.