Sociální dialog

Poradna

Poradna

Poradna zaměřena na pracovně - právní vztahy mezi zaměstnanci a zaměstnavateli.

Nejnovější dotazy

Smírčí řízení v pracovním právu

Je možné do pracovní smlouvy uvést “smirčí doložku”, tedy, že případný spor mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem bude nejprve řešen smírem/mediací než bude přistoupeno k jiné “nesmírné” formě řešení? Je potřeba se v tomto odstavci odkázat na občanský soudní řád?.

Zobrazit odpověď

Pracovní úraz a dva pracovněprávní vztahy

Stal se mi úraz při práci na dohodu o provedení práce u jiného zaměstnavatele, než je můj zaměstnavatel, u kterého jsem čerpal dovolenou z důvodu přivýdělku na chmelové brigádě. Bohužel hned první den brigády se mi stal pracovní úraz (zlomené předloktí, se kterým jsem musel na operaci) a doba léčení bude minimálně 3 měsíce. Tudíž nebudu moci nastoupit do své práce a ujde mi značná suma peněz, jelikož ve své práci mám velmi slušný výdělek. Vše u zaměstnavatele bylo sepsáno do knihy úrazu a mám vystavenou neschopenku. Co mohu nárokovat?

Zobrazit odpověď

Napište nám

Nevíte si rady s nějakým
pracovně-právním
problémem?

Na dotazy v poradně odpovídá kvalifikovaný právník pro pracovně právní oblast. Odpovědi jsou postavené na výslovném textu zákona nebo jeho výkladu (dle názoru právníka).

Své dotazy nám pošlete prostřednictvím kontaktního formuláře nebo se podívejte na již vyřešené dotazy.

Odpověď bude zaslána na Vámi zadaný email. Zajímavé dotazy zobecníme a spolu s odpovědí uveřejníme. Anonymita tazatelů bude zachována.