Situace je vážná i v kategorii mladých lidí do 30 let. Během února se ale situace zhoršila v celé Evropské unii, kde míra nezaměstnanosti podle statistického úřadu Eurostat vzrostla na 10,2 procenta.

V Česku dosahuje míra nezaměstnanosti podle jednotné metodiky Eurostatu 6,8 procenta. Oproti lednu vzrostla o 0,1 procentního bodu, nicméně v porovnání s únorem 2011 je o 0,1 procentního bodu nižší. Celkový počet uchazečů o zaměstnání v České republice v průběhu února vzrostl o 54,5 tisíce na 541 685. Oproti lednu je to o 21 tisíc méně, v porovnání s loňským únorem ale o 7,4 tisíce více.

Statistiky Evropského statistického úřadu (Eurostatu) dále ukazují, že v únoru bylo v celé Evropské unii bez práce asi 24,55 milionu lidí. Za leden jich přibylo zhruba 167 tisíc. Z toho asi 17,13 milionu jich připadá na eurozónu. Nejnižší nezaměstnanost mají Rakousko, Nizozemsko, Lucembursko, Německo a Česko. Naopak nejvíce nezaměstnaných je ve Španělsku a Řecku, přičemž údaje z Řecka jsou zatím jen z konce prosince. Z dat o nezaměstnanosti se dá také vyčíst, že nejvíce se v počtech nezaměstnaných zlepšila situace za poslední rok v Pobaltí – zejména v Litvě, kde nezaměstnanost klesla z 17,5 na 14,3 procenta.

-pda-