Uvedl to server Novinky.cz s odvoláním na odpovědi českých respondentů v průzkumu společnosti Regus, kterého se zúčastnilo celkem přes 26 tisíc odborných pracovníků z více než 90 zemí.

Návrat matek do zaměstnání je důležitý nejen pro ekonomický rozvoj státu, pomáhá také na podnikové úrovni zvyšovat produktivitu a snižuje náklady na nábor a školení.

Lednový výzkum potvrdil zjištění z předchozího průzkumu společnosti Regus, z něhož vyplynulo, že 56 % společností po celém světě si cení matek vracejících se po mateřské dovolené na částečný úvazek, protože nabízejí dovednosti a zkušenosti, které se na současném trhu práce hledají jen těžko.

Ženy k návratu do práce potřebují podle průzkumu zejména flexibilní pracovní dobu, dále jesle, školky a jiná předškolní zařízení v blízkosti pracoviště a pak také možnost práce poblíž domova.

„Neustále přicházíme o schopné pracovnice s klíčovou kvalifikací, protože ženy zjišťují, že není možné skloubit péči o dítě se zaměstnáním. Pracovní zvyklosti se globálně mění směrem k vyšší flexibilitě práce. Tento průzkum ukazuje, že změna pracovních zvyklostí je velmi důležitá právě u žen vracejících se do zaměstnání, protože jinak bude jejich přínos pro firmy a národní ekonomiky velmi omezen,“ uvedl regionální ředitel společnosti Regus pro střední a východní Evropu Rudd Doggen.

Jaké máte zkušenosti s návratem do práce po rodičovské dovolené?

Povězte nám to pod tímto článkem nebo na Facebooku.