Informoval o tom server Finančnínoviny.cz.

Podnikat chce podle průzkumu 24 procent učňů, 29 procent středoškoláků a 23 procent vysokoškoláků. „Mladí lidé se do podnikání nehrnou,“ komentoval data předseda představenstva asociace Karel Havlíček. Hlavní bariérou je podle studentů nedostatek financí a odvahy. Naopak motivací je možnost finančního zajištění a nezávislost.

„Prohlubování příkopu mezi živnostníky a zaměstnanci je při rostoucím vlivu levice jednou z příčin, proč mladí nevnímají podnikání jako svůj cíl. Chyba ale není pouze v okolí, podnikání vyžaduje odvahu a připravenost zažívat jak úspěchy, tak prohry. A právě to je to, do čeho se mladí moc nehrnou. Skutečnost, že důvodem pro podnikání je finanční zabezpečení a uspořádání pracovní doby, je nebezpečný signál,“ uvedl Havlíček.

Téměř 90 procent mladých prakticky nezná žádné podpůrné programy pro svůj podnikatelský start, přesto jejich existenci v drtivé většině považují za velmi užitečnou. To, že se chtějí potkávat s lidmi z praxe je i signálem pro školy, neboť ve většině studenti hodnotí možnost setkávat se s úspěšnými podnikateli na školách jako nedostatečnou, doplnila generální ředitelka asociace Eva Svobodová.

Chtěli byste začít sami podnikat?

Povězte nám to pod tímto článkem nebo na Facebooku.