Uvedl to server Finančnínoviny.cz.

Zájem investorů povzbudila změna pravidel pro čerpání daňových výhod. Na novelu zákona o investičních pobídkách, která je účinná od 12. července 2012, si počkaly například Škoda Auto, Saar Gummi Czech, Třinecké železárny a Jotun Powder Coatings. Novela zákona například prodloužila lhůtu na čerpání slevy z daně z příjmu na deset let, což je sice v okolních státech doba obvyklá, v ČR byla ale v roce 2007 zkrácena na polovinu.

„Ukazuje se, že novela zákona o investičních pobídkách byl krok správným směrem a že je Česká republika konkurenceschopná,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba. Dodal, že nová pracovní místa, která díky investicím vzniknou, se budou koncentrovat z velké části v regionech s vysokou nezaměstnaností, například v Ústeckém, Moravskoslezském či Olomouckém kraji.

„V 39 případech se jednalo o expanze stávajících firem, ostatní jsou investoři, kteří investují v ČR poprvé nebo zde založili další, úplně nový podnik. Tento trend ukazuje, že se nám daří lákat investice s dlouhodobým potenciálem,“ dodal pověřený ředitel CzechInvestu Petr Očko.

Nejvíce investičních záměrů podaných v loňském roce spadá do automobilového průmyslu (19), plastikářského a gumárenského sektoru (sedm) a do strojírenství a kovodělného průmyslu (šest). Většinou jde o výrobní projekty, dva investoři v České republice plánují vybudovat technologická centra a dva centra sdílených služeb.

Fandíte investičním pobídkám?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.