Napsal to server Deník.cz.

Přestože vedení Plzeňského kraje ujišťuje, že jde jen o krátkodobou půjčku na několik měsíců, podle opozice jde o zadlužení kraje. Navíc kritizuje i formu a výši půjčky. Vše je podle nich jen výsledkem špatného hospodaření.

Zastupitelé by měli v pondělí posvětit vypsání veřejné soutěže na poskytnutí úvěru ve výši půl miliardy korun. „Už teď skoro jistě víme, že si budeme muset v letních měsících půjčit, abychom se nedostali do problémů a měli třeba i na výplaty,“ vysvětluje ekonomický náměstek hejtmana Václav Šlajs (ČSSD).

Důvodem, proč si kraj musí takzvaný revolvingový úvěr vzít, jsou podle něj nepravidelné příjmy z daní a také poslední platba za Klatovskou nemocnici ve výši 370 milionů korun, kterou kraj musí zaplatit v srpnu. Zastupitelé už jednou záměr vzít si překlenovací úvěr schválili, doteď si ale půjčovat nemuseli.

Ekonomický náměstek Šlajs zdůrazňuje, že úvěr bude do konce roku splacen a do rozpočtu se žádnými zápornými čísly neprojeví. „Peníze vrátíme někdy v listopadu, až naběhnou další platby z rozpočtového určení daní,“ řekl Šlajs.

Měli jste už někdy obavy, že nedostanete výplatu?

Povězte nám o tom pod tímto článkem nebo na Facebooku.