Plán řeší velice rychle dokončení reorganizace a insolvence. Díky jeho schválení předpokládáme navýšení zakázek. Reorganizace je jednoznačná jistota pro všechny,“ řekl právník podniku Petr Kališ.

Soud stejně jako věřitelé a správce odmítl konkurz podniku. Pilsen Steel tak bude podle insolvenčního správce podniku Michala Žižlavského dále existovat, ale musí vypořádat své závazky podle reorganizačního plánu. Po splnění těchto povinností bude fungovat jako ostatní firmy.

Při jednání věřitelů hlasovala pro reorganizační plán většina, která reprezentovala přes 86 procent pohledávek, tedy téměř 3,7 miliardy korun.

Celková výše přihlášených zjištěných nepodmíněných pohledávek věřitelů uplatněných do insolvenčního řízení na majetek dlužníka činí 4,37 miliardy korun,“ uvedl soud.

Plán řeší velice rychle dokončení reorganizace a insolvence. Díky jeho schválení předpokládáme navýšení zakázek,“ řekl právník podniku Petr Kališ. Starý dluh bude podle něj částečně uspokojený a částečně zanikne.

Plán podpořil také nový finanční partner, společnost VEB Capital ze skupiny ruské Vnesheconombank, která má u Pilsen Steel více než polovinu z celkových uznaných pohledávek věřitelů. Do několika dnů složí na účet správce 50 milionů korun k úhradě pohledávek.

Firma Pilsen Steel, která je rok v úpadku, se od listopadu 2011 potýkala kvůli narůstajícím dluhům s výpadky výroby a dodávek energií. Poslední tři měsíce dává práci všem 740 zaměstnancům a pracuje bez odstávek.

Schválení plánu pro nás znamená další život, zakázky a práci,“ uvedla předsedkyně firemních odborů Ivanka Smolková.

Jak vidíte budoucnost Pilsen Steel?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.