Sociální dialog

Pardubická Explosia představuje své zkušenosti s agenturním zaměstnáváním

Zpravodajství
Zpravodajství
Sdílet článek:

Pardubická Explosia představuje své zkušenosti s agenturním zaměstnáváním

Společnost Explosia se řadí mezi firmy, které část svých zaměstnanců najímají přes agentury práce. K tomuto kroku se vedení společnosti rozhodlo poměrně nedávno, v roce v 2013. Po pečlivé úvaze a rozsáhlém výběrovém řízení, kterého se zúčastnilo 7 firem, zahájili v září 2013 spolupráci s personální agenturou Personal Fabric, která splnila všechny požadavky společnosti.

Dnes, po 16ti měsících spolupráce, mohu říci, že jsme vybrali správně. Spolupráce s agenturou Personal Fabric je po všech stránkách výborná. Hlavní výhodou je bezesporu flexibilita, která vyhovuje především nám - uživateli, tedy firmě, neboť umožňuje pružně měnit počet zaměstnanců pro zajištění určitých pracovních činností - například nerovnoměrné zakázky, práce krátkodobého nebo nárazového charakteru", říká Lucie Pošvářová, vedoucí personálního oddělení pardubické Explosie.

Očekávaný přínos a výhody ze spolupráce se ukázaly velmi brzy. Agentura velmi pružně a spolehlivě plní všechny požadavky firmy. Také s přidělenými zaměstnanci je ze strany vedení Explosie velká spokojenost. „Od začátku spolupráce bylo ze strany agentury přiděleno celkem 75 pracovníků. Nejlepší z nich převádíme po šesti měsících do kmenového stavu. Podíl agenturních pracovníků se pohybuje mezi 5 –10 % z celkového počtu pracovníků v naší firmě, a to ve výrobním úseku na dělnických pozicích. Agenturní pracovníky využíváme celoročně a díky nim se daří také nahradit odcházející kmenové pracovníky nebo méně kvalitní pracovníky. Někteří kmenoví pracovníci mohou vnímat agenturní pracovníky jako konkurenci a jejich výkon se občas tímto vlivem zlepšuje", popisuje průběh spolupráce Lucie Pošvářová.

Také legislativa upravující agenturní zaměstnávání společnosti vyhovuje. Spolupráce oboustranně respektuje legislativní rámec, o čemž svědčí i výsledky dvou kontrol, které proběhly naprosto bez problémů.

Explosia a.s. je výrobní a obchodní společností působící v oblasti výroby výbušnin a služeb spojených s aplikací energetických materiálů pro civilní i vojenské použití. Firma byla založena v roce 1920. Explosia a.s. zaujímá významné postavení v oblasti trhavin a střelivin na trhu ČR, ale je i významným exportérem, především do zemí EU.

 

Lucie Pošvářová a Lucie Hennebergová

Kategorie

Další články

Poradna

Nevíte si rady s nějakým
pracovně-právním
problémem?