Společnost Chèque Déjeuner spustí od ledna 2014 projekt elektronických stravenek. Firma počítá s tím, že do pěti let by elektronické poukázky určené pro stravování měla využívat polovina jejich uživatelů.

Pražská pobočka Chèque Déjeuner je od letošního roku vývojovým technologickým centrem pro celou světovou skupinu. Vyvinula mobilní aplikaci, díky které uživatel platí za služby přímo přes mobilní telefon s využitím „elektronické benefitní poukázky“, respektive kreditu od zaměstnavatele. V první fázi se projekt bude týkat hlavně volnočasových poukázek, poté „obědových“ stravenek, uvedla firma.

Nyní je v elektronické formě poskytována asi polovina volnočasových poukázek. U „obědových“ stravenek tvoří papírové poukázky 100 procent. Zaměstnanci budou v budoucnu v restauracích uplatňovat elektronické stravenky zřejmě pomocí QR kódu v mobilech, NFC karet nebo čárovým kódem.

Výhodou pro zaměstnavatele je jednoduchá správa, stálý on-line přehled i úspora nákladů. Zaměstnancům moderní technologie v jejich chytrých telefonech umožňuje „surfovat“ po nabídkách na internetu a rovnou za ně mobilem i zaplatit. Mobil tak prý supluje nejen tištěnou benefitní poukázku, ale i platební kartu.

Probíhají jednání o podpisu smlouvy s pobočkami v Německu, Polsku na Slovensku a ve Francii. Zájem je enormní, jde v podstatě o krok k úplně nové generaci poskytování nefinančních benefitů.

Budou podle vás elektronické poukázky lepší než současné papírové stravenky?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.