Zástupci společnosti MAIER CZ nás informovali, že chtějí příští rok výrobní areál rozšířit a vytvořit dalších 50 pracovních míst. Vyrábět chtějí od 1. ledna 2015. Dostali obrovskou zakázku od BMW a dalších automobilek, takže potřebují rozšířit výrobu,“ uvedl náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Hodnota plánované investice zatím nebyla zveřejněna. Španělská společnost MAIER Group, která produkuje automobilové poklice a plastové součástky pro interiéry automobilů, do prostějovského závodu dosud investovala zhruba šest milionů eur (163 milionů korun).

Prostějovská továrna MAIER CZ byla otevřena v roce 2006. Závody MAIER Group do té doby sídlily ve Španělsku a v Británii. MAIER Group se rozhodla investovat do výrobního závodu ve střední Evropě kvůli svým zákazníkům z řad velkých automobilek.

V prostějovské průmyslové zóně se už usídlila více než desítka firem. Své závody ve městě postavily například japonská společnost Toray, německá firma Buderus a společnost HOPI, která v zóně vybudovala nový logistický areál. Investoři dohromady zaměstnali přibližně 2000 lidí.

Rozšířit výrobu v průmyslové zóně plánuje také japonská společnost Toray. Její vedení loni rozhodlo, že firma investuje v Prostějově dalších 628 milionů korun do nového závodu na výrobu desek pro bezvodý ofsetový tisk novin, časopisů a různých tiskovin. Nová výrobní hala bude postavena v sousedství prostějovské textilní továrny Toray a po zahájení výroby v ní najde práci zhruba pět desítek lidí.

Dalších 100 až 150 pracovních míst má vzniknout v novém areálu, který v průmyslové zóně připravuje logistická společnost Hoppi

Radnice chce v průmyslové zóně investorům nabídnout pozemek, který v roce 2008 prodala firmě Železárny-Annahütte. „Příští rok v červnu měli kolaudovat nový výrobní areál, což nestihnou. My máme zájem pozemek vykoupit zpět, abychom ho mohli nabídnout novým investorům,“ řekl Pospíšil.

Magistrát letos odstoupil od smlouvy s firmou Modřany Power, která od města koupila pozemky v průmyslové zóně, avšak plánovanou továrnu nakonec nepostavila. Pozemky plánuje nabídnout jiným investorům.

Co si myslíte o zahraničních investicích v České republice?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.