Někteří lidé se od lékařů, kteří hrozili odchodem z nemocnic, totiž nechtějí nechat ošetřit. Píší o tom Lidové noviny (LN). „Ráda bych se těmto lékařům vyhnula. Nejlepší by byla možnost, kdyby žádný z nich nebyl přijat zpět,” cituje deník jednu z naštvaných pacientek.

Řada stížností a žádostí o přehled stávkujících doktorů dorazila i na svaz pacientů, který hlídá dodržování práv lidí u lékařů. Jeho šéf Luboš Olejár odmítá, že by seznam někdy vznikl. Podle něj žádné seznamy lékařů, kteří protestovali za zvýšení platů, nejsou. Důležité ale je, zda péči poskytuje lékař odborník a podle Olejára nezáleží na tom, zda dal výpověď.

Šéfové nemocnic se přesto připravují, že nyní povedou boj s naštvanými pacienty. Ve scénáři příštího vývoje je i výrazně stoupající počet stížností na lékaře v nemocnicích. Každý si bude dvojnásob kontrolovat, zda je práce odvedená ve zdravotnictví adekvátní očekáváním, citoval internetový deník Prvnizpravy.cz ředitele fakultní nemocnice v Hradci Králové Romana Prymulu.

-pda-