Informoval o tom server Zprávy.rozhlas.cz.

Naposledy zavřela brány loni v říjnu a nevyráběla až do konce roku. „Každý je rád, že se to rozjede a může přinést domů výplatu,“ říkal Pavel Kolář na začátku ledna a stejně jako stovky dalších hutníků měl na tváři úsměv. V ocelárně začali po nucené odstávce zase konečně vyrábět.

„Co se týče výhledu, v této chvíli skutečně nevíme, protože ten trh je stále nestabilní,“ vysvětloval mluvčí společnosti Evraz Jaromír Krišica.

Jenže ani ne tři měsíce nato jsou brány firmy opět uzavřené. Ke zvratu na trhu stále nedošlo. Firma má plné sklady. Prozatím proto vedení počítá s tím, že ocelárna nepojede minimálně celý duben. Opakující se problémy firmy jsou pro její zaměstnance stále tíživější.

„Je to čím dál horší pro ty lidi. Nemají žádnou jistotu, nikdo vám teď jistotu nedá. Takže ty zakázky a tak dále se pořád mění, není to tady dobré,“ potvrzuje šéf tamních odborářů Zdeněk Kološ.

Odbory by chtěly dosáhnout toho, aby zaměstnanci, kteří musejí být doma, pobírali vyšší náhradu mzdy, a to až osmdesát procent.

Zažili jste už někdy omezení provozu ve své firmě?

Řekněte nám to pod tímto článkem nebo na Facebooku.