Kováci se podivují nad tím, že vláda dosud nevyhlásila jako svůj cíl okamžitou aktivitu vedoucí k tomu, aby se v České republice dále neprohlubovala nezaměstnanost, aby se podpořila skutečná hospodářská politika ČR a tím také zajistilo vytváření nových pracovních míst,“ uvedl na svých internetových stránkách server Esondy.cz.

OS KOVO, který je součástí Českomoravské konfederace odborových svazů, se spolupodílel na iniciativě svolat mimořádné zasedání plenární schůze Rady hospodářské a sociální dohody (tripartity) s cílem projednat krizový scénář dalšího postupu na podporu české ekonomiky s podporou udržení stávajících pracovních míst. Tato schůze by se měla konat 4. dubna.

Den před zahájením jednání Rady OS KOVO proběhne jednání předsednictva OS KOVO s předsedou hospodářského výboru Sněmovny Milanem Urbanem (ČSSD). Kováci jej podle serveru Esondy.cz chtějí informovat o svém náhledu na aktuální ekonomickou situaci a výhled do nejbližší budoucnosti, včetně informací o dosavadním průběhu kolektivního vyjednávání ve firmách, kde kovácké odbory působí. Toto téma bude projednávat i rada OS KOVO 13. března v Hradci Králové.

Odborový svaz KOVO je v rámci ČMKOS největším svazem, má asi 700 základních organizací, které působí v přibližně jedné tisícovce zejména průmyslových podniků v České republice.

Souhlasíte s názorem Odborového svazu KOVO, že vláda nepodniká potřebná opatření ke snížení nezaměstnanosti?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.