Zaměstnanci na dělnických pozicích si v průměru polepší o 650 korun měsíčně. Další prioritou vyjednávání bylo ocenění zkušených pracovníků, kterým firma navýší benefitový systém Z-Konto o 200 až 300 korun měsíčně,“ informoval mluvčí automobilky Radek Kňava.

Dodal, že průměrná mzda pracovníků ve výrobě je nyní 29 800 korun. Kolektivní smlouva bude uzavřena na dvouleté období.

Zcela nová je i nabídka pronájmu vozů Citroën a Peugeot pro zaměstnance. „Konkrétně se jedná o pronájem nového vozidla na deset měsíců za výhodné ceny. Po této době si zaměstnanec může vzít do pronájmu další nové auto nebo odkoupit stávající,“ uvedl Kňava.

Na letošním autosalonu v Ženevě již automobilka představila novou generaci malých městských vozů, které zde vyrábí. V souvislosti s přípravou výroby nových modelů hodlá TPCA v letošním roce nabrat zhruba 700 nových zaměstnanců. V TPCA pracuje v současné době přes 3000 lidí.

Server Novinky.cz připomněl, že automobilka TPCA Toyota Peugeot Citroën je společným podnikem Toyota Motor Corporation a PSA Peugeot Citroën. Výroba v závodě postaveném v roce 2002 v průmyslové zóně Kolín-Ovčáry byla zahájena v únoru roku 2005 a již v následujícím roce dosáhla plánované roční kapacity 300 tisíc vozů.

Chtěli byste pracovat v automobilce TPCA?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.