Delegáti ze všech firem a regionů České republiky budou hodnotit uplynulé čtyři roky i nejbližší budoucnost odborového svazu. O další budoucnosti svazu bude rozhodovat 262 delegátů, z nich 171 s hlasem rozhodujícím. Delegáti budou zastupovat 127 494 členů odborového svazu, kteří působí v 672 odborových organizací a při kolektivním vyjednávání zastupují celkem 313 808 zaměstnanců několika odvětví.

Slavnostního zahájení sjezdu největšího odborového svazu v zemi se zúčastní i řada významných hostů z domova a ze zahraničí.

K delegátům promluví ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba (ODS), náměstek ministryně práce a sociálních věcí Roman Chlopčík, prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, předseda ČMKOS Jaroslav Zavadil, předseda hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Milan Urban, primátor Hradce Králové Zdeněk Fink, generální tajemník největší světové průmyslové federace IndustriAll Global Union Jyrki Raina, generální tajemník IndustriAll Europena Trade Union Ulrich Eckerlmann a předseda OZ KOVO ze Slovenska Emil Machyna. Druhý den jednání pozdraví delegáty předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD).

OS KOVO bude v průběhu sjezdu nejen hodnotit uplynulé období, ale také přijímat základní dokumenty potřebné pro fungování odborového svazu, střednědobou strategii OS na období 2013–2017. Podle portálu Esondy.cz se očekává i diskuse týkající se budoucího směřování ČMKOS, protože VI. sjezd odborové centrály se uskuteční již v v dubnu 2014. Významným počinem pro další akceschopnost odborového svazu bude i volba nové vedení svazu.

Jak vidíte budoucnost Odborového svazu KOVO?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.