Ženy z vedení firem získaly ještě další tři speciální ocenění pod patronací generálního a hlavních partnerů projektu.

Letošními vítězkami jsou Lucie Viterová ze společnosti Home Care Promedica, s.r.o v kategorii malých firem a Ivana Černohorská z NC WEGA spol. s r.o. v kategorii středních společností. Mezi šéfkami velkých podniků získala pomyslné zlato Jaroslava Valová ze SIKO KOUPELNY a.s.

Počet přihlášených žen roste každým rokem. To je pro mě důkazem, že se naplňuje jedno z důležitých poslání projektu – budovat hrdé Česko! Přejeme si nalézt a představit české ženy podnikatelky, které naplnily své sny a touhy v pracovním životě a jsou ochotny se o ně podělit. Společnou vlastností je vytrvalost, nadšení, zodpovědnost a odhodlání,“ říká zakladatelka projektu Helena Kohoutová. Každá z oceněných měla jiný motiv, proč se pustila do podnikání, ale společně by měly inspirovat další potenciální či začínající podnikatelky.

Hodnotí se i příběh

Na základě ratingu odborného garanta projektu Czech Credit Bureau (CCB) bylo letos vybráno 17 929 obchodních společností vlastněných ženami. Do semifinále pak zástupci CCB nominovali a doporučili 649 českých podnikatelek z firem s obratem od 10 miliónů do 4 miliard korun ročně. Vybraných 86 finalistek porotci osobně kontaktovali, protože se kromě ekonomických výsledků hodnotí také osobní a podnikatelský příběh.

„Statistiky zpracované z aplikace Cribis ukazují, že za období 2005 – 2015 vzrostl podíl obchodních společností výhradně ve vlastnictví žen z 9 na 14%. Z tohoto trendu je zřejmé, že ženy jsou stále lépe připraveny na sebe vzít i rozhodující odpovědnost za řízení firem,“ říká místopředseda představenstva společnosti CRIF – Czech Credit Bureau Pavel Finger.

Celoroční záštitu celému projektu udělilo ministerstvo průmyslu a obchodu. „O udělení záštity jsem nepochyboval ani vteřinu. Vždyť máme tolik schopných manažerek, majitelek firem, které dokázaly vybudovat a řídit své firmy a k tomu plnit i své náročné rodinné povinnosti,“ vysvětluje ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Nad slavnostním galavečerem, který proběhl ve středu 4. listopadu v Praze, poskytla záštitu ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Na galavečeru bylo oceněno celkem dvanáct žen v kategoriích malá, střední a velká firma, Cena ČSOB – Výjimečná podnikatelka, Cena za inovativní řešení pod patronací Allianz a Výjimečný růst firmy (Microsoft). Výherkyně v jednotlivých kategoriích si můžete přečíst zde.

Sdělte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.

-lhe-