Investoři mají v plánu dále rozvíjet společnost coby nezávislého hráče na trhu s válcovanými produkty a zlepšit ekonomiku EVS prostřednictvím synergií vznikajících z možnosti nakupovat základní suroviny od různých nezávislých dodavatelů,“ sdělil mluvčí společnosti Jaromír Krišica s tím, že noví investoři v nejbližší době neplánují významné změny v provozu ani ve složení managementu společnosti EVS.

O prodeji firmy už podle portálu Esondy.cz ví i předseda odborů KOVO Zdeněk Kološ. S novým majitelem nebo jeho zástupci se pdole svých slov chce sejít co nejdříve.

Pro odboráře je směrodatné, aby podnik vyráběl a nepropouštěl. „Naše priorita je zaměstnanost,“ řekl Kološ s tím, že nový majitel přebírá závazky toho starého. „A my máme kolektivní smlouvu podepsanou do roku 2018. Doufám, že nový majitel nebude na ní chtít něco měnit k horšímu,“ dodal.

Evraz také uvedl, že pět privátních investorů zaplatilo za huť 89 miliónů dolarů (1,8 miliardy korun), navíc převzali závazky EVS ve výši 198 miliónů dolarů (téměř 3,8 miliardy korun).

Podle portálu Zprávy.rozhlas.cz ruští vlastníci převedli všechny akcie na skupinu soukromých investorů, kteří mají před sebou nelehký úkol: dostat třetí největší hutní společnost v ČR ze záporných čísel. Jenom soupis nuceného přerušování výroby by v posledních letech by byl hodně dlouhým čtením. Oceláři v Ostravě nechodili přes bránu do Evrazu zrovna nadšeni.

Domníváte se, že nový vlastník dokáže hutní firmu stabilizovat?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.