Továrna funguje v hranickém CTParku. V současné době v ní pracuje 44 zaměstnanců, do konce roku jich má být sto, většinou v dělnických profesích.

Hranice jsme si vybrali z několika důvodů. Jednak máme nedaleko, v Lutíně u Olomouce, sesterskou firmu John Crane. A jednak areál CTParku v Hranicích nabízí vysokou úroveň infrastruktury a služeb, a také je tady dostupnost pracovní síly,“ uvedl viceprezident evropské výroby Mark Kelleher.

První zaměstnance jsme přijímali v červnu, do konce roku by tady mělo pracovat už sto lidí a do konce příštího roku 250 až 300 lidí,“ upřesnil ředitel hranického závodu Jiří Pokorný.

Sedmdesát až osmdesát procent pracovníků budou dělnické profese,“ upřesnila ředitelka pro řízení lidských zdrojů Jana Štěpánková s tím, že hrubé mzdy dělníků se budou pohybovat zhruba od 15 do 17 tisíc korun.

Tato výše nicméně není zavazující, záleží na pracovních výkonech každého jednotlivce. Ve mzdách na stejné pozici tak mohou vznikat rozdíly,“ dodala Jana Štěpánková.

Firma má v plánu přinést do Hranic víc procesů. „Například vývoj. Zatím se ale soustředíme na výrobní procesy,“ řekl Mark Kelleher.

V tuto chvíli jedou v závodě dvě linky. Na nich se vyrábějí jednorázové zdravotnické pomůcky pro podporu dýchání, asistovanou reprodukci, dávkování léčiv nebo tlumení bolesti.

V Hranicích už firma proinvestovala z plánovaných pěti milionů liber už čtyři, což je podle aktuálního kurzu přibližně 122 milionů korun.

Ve druhé fázi by chtělo vedení firmy výrobu v Hranicích zdvojnásobit. „Pokud budeme v první fázi úspěšní, jsme připraveni investovat dalších pět milionů liber, zdvojnásobit počet zaměstnanců a rozšířit výrobní prostory. V současné době jsme na ploše 6800 metrů čtverečních, z toho 1700 metrů čtverečních jsou výrobní plochy, zbytek sklady, inženýring, zázemí. Dalších 3000 metrů čtverečních jsme schopni přidat,“ uvedla Jana Štěpánková.

Rozhodně je přínosem pro Hranice a okolí umístění nové společnosti, která zde vytváří několik desítek pracovních míst pro obyvatele,“ vyjádřila se na slavnostním otevření závodu hranická starostka Radka Ondriášová.

Vítáte novou investici v Hranicích?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.