„Nechystám žádné personální zemětřesení. Mým stěžejním úkolem v těchto dnech bude, aby lázně měly plynulé financování,“ uvedl nový ředitel k tomu, že jeho předchůdce snížil počet zaměstnanců zhruba o sedm desítek.

Janské Lázně letos nabraly ztrátu víc než 30 milionů korun a mohou se dostat do existenčních problémů. „Lázeňství je závislé na sezonnosti. V létě je zapotřebí si vydělat na zimu. Pokud by mělo dojít k tomu, že se rezervy začnou blížit nule, existují metody, jak se s tím vyrovnat,“ nebojí se Bubla.

Janské Lázně mohou na trhu uspět s produktem v podobě léčení. Prodat jej mohou klientům nejen doma, ale i v zahraničí. Tímto směrem by se chtěl nový ředitel vydat. „Je zapotřebí se podívat do zahraničí, například do Německa. Stejnou péči je možné nabídnout ve spolupráci s německými zdravotními pojišťovnami německému trhu,“ uvedl.

Rudolfa Bubla působil sedm let v konkurenčních Lázních Bohdaneč. Po dlouholetém řediteli Romanu Koudelem a krizovém manažerovi Josefu Šimurdovi se stal třetím ředitelem Janských Lázní za letošní rok.

Domníváte se, že dostat české lázně na německý trh je dobrý nápad?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.