Webová aplikace je určena pro zaměstnavatele, kteří do ní mohou vkládat a spravovat aktuální nabídky volných pracovních příležitostí. V databázi Nové šichty si současně mohou přímo vybrat a zarezervovat nejvhodnějšího kandidáta, o kterého mají zájem pro vybranou pracovní pozici. Konzultanti Nové šichty pak vybrané uchazeče kontaktují a v případě jejich zájmu obratem zašlou novému zaměstnavateli životopis. Firma si pak vybraného uchazeče sama osloví a pozve na vstupní pohovor,“ upřesnila Markéta Klopcová, manažerka Nové šichty.

Princip je velmi jednoduchý. „Potenciální zaměstnavatel si stáhne formulář smlouvy o spolupráci na našich webových stránkách www.novasichta.cz v sekci PRO ZAMĚSTNAVATELE, vyplní údaje své firmy a v elektronické podobě ji zašle do Nové šichty. Po přijetí a podpisu smlouvy ze strany OKD bude smlouva zaslána zpět k podpisu zaměstnavateli. Na uvedené adrese jsou rovněž velmi dobře popsány další informace k webové aplikaci,“ dodala Markéta Klopcová s tím, že v případě dalších dotazů nebo zpětné vazby k aplikaci se mohou zaměstnavatelé obrátit přímo na ni prostřednictvím e-mailu marketa.klopcova@okd.cz.

Současná situace ve společnosti OKD není vůbec jednoduchá. I přesto podnikáme kroky, abychom na ni byli v maximální možné míře a v časovém předstihu připraveni. Proto se v aplikaci mohou zájemci o novou práci objevit už v okamžiku, kdy se dozví, že s nimi bude z organizačních nebo zdravotních důvodů ukončen pracovní poměr. Nemusí se jednat pouze o zaměstnance v dělnických profesích v dole nebo na povrchu. Zvětšuje se zájem také o technicko-hospodářské zaměstnance,“ dodal na závěr manažer Centra personálních služeb OKD Radomír Štix s tím, že všechny služby poradenského centra Nová šichta včetně burzy práce jsou samozřejmě poskytovány bezplatně.

-red-