Zatímco ve finančním sektoru zaměstnanci věnují nepracovním aktivitám na počítači 29 minut denně, ve firmách v oboru informačních technologií je to 69 minut. Celorepublikový průměr napříč obory je přitom 51 minut za den a již třetí rok po sobě klesá.

Podle serveru Finanční noviny.cz, který citoval experta společnosti truconneXion Martina Hnízdila, souvisí výsledky IT firem s tím, že jejich zaměstnanci používají počítač jako svůj hlavní pracovní nástroj a pracují na něm ve srovnání s ostatními výrazně delší dobu. Na horším výsledku IT firem se navíc podepisuje podle serveru Finanční noviny i vyšší míra rozvolněnosti firemních kultur, hodnocení výhradně podle výsledku práce a horší míra rozlišitelnosti toho, co ještě patří mezi pracovní náplň IT profese a co už nikoli. Na výsledku nejefektivnějšího sektoru bankovnictví a finančnictví se promítá, že jde o sektor s citlivým předmětem podnikání a vysokou mírou regulace. Zaměstnanci bank a pojišťoven jsou pod nejpřísnějším drobnohledem a čelí nárokům na vysokou výkonnost podobně jako v oblasti telekomunikací, která se v žebříčku efektivity umístila na druhém místě s 37 minutami na zaměstnance a den.

V sektoru průmyslu věnují zaměstnanci na počítači svým vlastním činnostem 48 minut. K tomuto výsledku významně přispívají firmy z automobilového sektoru a široké sítě jeho dodavatelů, kde jsou zaměstnanci pod dohledem a zaměstnavatelé jejich efektivitu řeší stále intenzivněji.

-red-

Používáte v práci počítač i k mimopracovním aktivitám? Kolik času tomu věnujete?

Prozraďte to pod tímto článkem nebo na Facebooku.