Pětatřicet manažerů dobrovízského logistického centra už se školí v USA, většina ze stovky vedoucích skladníků je připravena na školení v některém z evropských center a vrcholí nábor hlavní masy lidí – tisícovky řadových pracovníků.

Po této největší mase zaměstnanců do Dobrovíze Amazon nechce žádnou kvalifikaci, na oplátku nabízí podprůměrnou měsíční mzdu ve výši od 18,5 tisíce korun hrubého (více čtěte zde). Nábor probíhá mimo jiné každé úterý v Dobrovízi, kam zájemce o práci sváží i autobusy z Prahy. „Od září budeme hotovi a začne běžný provoz,” dodává mluvčí Amazonu Karel Taschner.

Americkou firmu nyní ale v Česku čeká ještě jeden poměrně velký a dost odlišný nábor. V pondělí totiž v administrativním komplexu Blox v dejvické Evropské ulici slavnostně otevřela pražskou korporátní kancelář. V budově si od BDP Development pronajme 5 800 čtverečních metrů kancelářských prostor.

Poté, co Amazon pronájmem obřího dobrovízského skladu zahýbal českým trhem s industriálními nemovitostmi, se tak zařadil i k letošním největších nájemcům kancelářských prostor.

S náplní činnosti, nároky na kvalifikaci a tím i odměňováním kancelářských pracovníků už to bude jiné než ve skladu. „Potřebujeme zejména experty na lidské zdroje a IT,” vysvětlil Taschner důvod právě započatého dalšího náboru.

Tři tisíce českých zaměstnanců Amazonu

V pražských kancelářích bude totiž sídlit personální oddělení, vzdálená podpora evropského Amazonu, zákaznické oddělení pro Evropu a také zázemí pro zaměstnance podílejících se na práci distribučních center v Česku a Polsku.

Nabírat se budou i IT pracovníci, kteří na trhu patří dlouhodobě k nejvíce nedostatkovým. IT oddělení bude ale v korporátním sídle ve výrazné početní menšině a čítat má maximálně desítky pracovníků.

Součet českých zaměstnanců Amazonu tak bude dohromady s již fungujícím centrem vráceného zboží činit při sezonních špičkách (před Vánocemi se počet skladníků navyšuje) okolo tří tisícovek lidí.

 

Jak hodnotíte příchod Amazonu do Dobrovíze?

Sdělte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.


-lhe-