Právě zahájený projekt Odrazový můstek za 15,4 milionu korun je určen i nezaměstnaným s nízkým vzděláním, bez praxe a například i lidem ohroženým sociálním vyloučením. Napsal to zpravodajský portál ČMKOS – eSondy.cz

Podle zdroje eSondy.cz však v projektu nejde o rekvalifikační program. Odborníci budou účastníkům kurzu pomáhat nejen radou, ale měli by jim také pomoci obnovovat základní pracovní návyky, například prací v dílnách. Úspěšným absolventům může být později nabídnuta rekvalifikace v jiném programu úřadu práce.

Projekt, který potrvá do jara 2013, chce oslovit kolem 600 nezaměstnaných. O průběh projektu se pro úřad práce postará Oblastní charita v Jihlavě. Peníze poskytne z 85 procent Evropský sociální fond, zbývající díl podle informací úřadu práce plyne z rozpočtu.

Dlouhodobě nezaměstnaným lidem je podle mluvčího jihlavského úřadu práce Miloše Zaufa potřeba věnovat zvláštní pozornost. Jde o poměrně početnou skupinu. Na jaře minulého roku, kdy byl projekt chystán, bylo v evidenci úřadu práce přes 12 měsíců víc než 4600 lidí. Z nich 3000 byli lidé bez práce víc než dva roky, na celkové nezaměstnanosti v kraji se tito lidé tehdy podíleli zhruba desetinou.

Úřad práce ještě chystá na Vysočině další projekty, které pomohou nezaměstnaným lidem obtížně hledajícím uplatnění. Projekty budou zaměřeny na mladé nezaměstnané bez praxe a na uchazeče starší 50 let.

-red-