Podle mluvčího ministerstva Pavla Vlčka, kterého ČKT cituje, je to vůbec poprvé, kdy měsíční čerpání dotací překročilo miliardu korun. Loni dostaly firmy z programu v průměru za jeden měsíc něco přes půl miliardy korun. Podle generálního ředitele agentury CzechInvest Miroslava Křížka je tak operační program Podnikání a inovace už z jedné čtvrtiny vyčerpaný. Další peníze z operačního programu jsou slíbené konkrétním podnikatelům a čekají jen na to, až dokončí své projekty, aby jim bylo možné peníze zpětně vyplatit.

OPPI je určený zejména pro malé a střední podnikatele mimo území hlavního města a do roku 2013 má pro ně připraveno téměř 90 miliard korun.

Ministerstvo průmyslu dnes podle mluvčího vyzvalo i k dalším dvěma programům, a to programu Inovace – Projekt na ochranu práv průmyslového vlastnictví a programu ICT a strategické služby.

První z nich pomáhá firmám zaregistrovat patentovou ochranu svých produktů v ČR a zahraničí a nabídne jim dohromady 50 milionů korun. Program ICT a strategické služby nabídne podnikatelům, kteří chtějí investovat do vybudování center strategických služeb, 1,5 miliardy korun.

-pda-