Audit má za cíl umožnit zaměstnavatelům zařadit do svých personálních strategií prorodinná opatření. Firmy tak mohou bezplatně zvýšit motivaci svých pracovníků a podpořit tak své ekonomické zájmy.

Agentura Mediafax ke spuštění projektu citovala ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09), který řekl, že tímto projektem přebíráme zkušenosti z jiných zemí, kde se podobný postup osvědčil. Projekt ministerstvo práce pilotně ověřilo v roce 2010, a to na dvou subjektech: Magistrátu města Brna a Knihovně Jiřího Mahena v Brně. Audit je z 85 procent financovaný z Evropského sociálního fondu, 15 procent se hradí z rozpočtu České republiky. Firmy za audit platit nebudou. Celkově projekt stojí 21 milionů korun, trvat bude tři roky. “Audit rodina a zaměstnání je určen všem, kteří sídlí mimo Prahu.

Audit má za cíl umožnit zaměstnavatelům zařadit do svých personálních strategií prorodinná opatření. Firmy tak mohou bezplatně zvýšit motivaci svých pracovníků a podpořit tak své ekonomické zájmy. Auditem podnik provází školený poradce. MPSV uděluje v rámci projektu dva certifikáty. Základní certifikát získá společnost poté, co hodnotitel schválí předložený návrh opatření, která společnost hodlá zařadit do personální strategie. Dalších 18 měsíců má společnost na to, aby všechna opatření uvedla do praxe. Pokud splní všechna kritéria, je jí propůjčen plný certifikát. Podle ministerských úředníků je tento certifikát firmě propůjčen na rok v případě, že si společnost nepřeje v auditu pokračovat. V opačném případě má společnost možnost pokračovat v auditním řízení další tři roky.

-pda-