Český průmysl roste hlavně díky výrobě motorových vozidel, strojů a zařízení a hutních výrobků. Naopak se tolik nedaří ve výrobě a rozvodu elektřiny, plynu nebo tepla, v odvětví zpracování dřeva nebo výrobě potravin.

Hůř než loni se daří ve stavebnictví, které kleslo o 6 procent. Stavebnictví brzdí úspory ve státním rozpočtu, firmy se musejí prát o státní zakázky. Ukazuje to pokles inženýrského stavitelství o téměř 14 procent. Ani takzvané pozemní stavitelství ale neroste, v dubnu padalo o 2,8 procenta

Tuzemská stavební výroba v dubnu meziročně klesla o šest procent po březnovém revidovaném růstu o 5,8 procenta. Počet dokončených bytů se propadl o 27,7 procenta, množství zahájených bytů se meziročně snížilo o 18,2 procenta. Oznámil to dnes Český statistický úřad. Průměrný evidenční počet zaměstnanců ve stavebních podnicích s 50 a více zaměstnanci se letos v dubnu meziročně snížil o 3,5 procenta. Průměrná měsíční nominální mzda těchto zaměstnanců meziročně klesla o 2,3 procenta a činila 30 063 korun.

-pda-