Podle místopředsedkyně ČMKOS Radky Sokolové chce největší odborová centrála v zemi tímto svým historicky prvním počinem bourat předsudky lidí vůči odborům.

Zástupci ČMKOS postupně navštíví Ostravu, Karvinou, Hradec Králové, Náchod, Plzeň a Rokycany.

Lokality jsme vybírali napříč Českou republikou,“ říká Radka Sokolová a vysvětluje smysl akcí: „Primárním cílem je informovat a prolomit mýty, které jsou s odbory spojovány. Chceme představit dosažené výsledky a nabídnout služby, které odbory svým členům poskytují.

Podle statistických údajů v podnicích, kde působí odbory, mají zaměstnanci lepší pracovní podmínky, včetně mezd. To jen potvrzuje fakt, že společně si zaměstnanci dokážou svá práva prosadit podstatně lépe. Samotný zaměstnanec zůstává při jednání se zaměstnavatelem tou slabší stranou.“

ČMKOS představí v regionech nejen tamní zástupce, ale na setkání s občany na hlavních náměstích přizve též experty, kteří přímo na místě poradí s pracovně – právní problematikou, zodpoví dotazy na bezpečnost práce či na zlepšení pracovních podmínek.

Nejde o náborovou akci. Chceme se lidem více přiblížit a ukázat jim, jak důležitý je sociální dialog ve společnosti. Protože jen díky vzájemnému respektu zaměstnavatelů a zaměstnanců může dojít ke spokojenosti obou. Ale budeme rádi, když prezentace činnosti odborů přispěje k rozšíření našich řad,“ dodává Sokolová.

Prezentační akce v regionech budou mít jednotné schéma. Po dopolední tiskové konferenci následuje od 12:30 do 16:30 veřejné setkání zástupců odborů s občany na hlavních náměstích všech šesti vybraných lokalit.

Chceme lidi přivítat v příjemném prostředí vyhřívaných stanů, připravili jsme jim mnoho informačních materiálů, v nichž jim vysvětlujeme roli odborů a důležitost sociálního dialogu, bez nějž se dnešní civilizovaná společnost neobejde,“ říká Radka Sokolová.

Termíny a místa konání prezentačních akcí ČMKOS v regionech:

– 4. března 2014, 12.30 hodin, Masarykovo náměstí, Ostrava

– 5. března 2014, 12.30 hodin, Masarykovo náměstí, Karviná

– 18. března 2014, 12.30 hodin, Masarykovo náměstí, Hradec Králové

– 19. března 2014, 12.30 hodin, Masarykovo náměstí, Náchod

– 25. března 2014, 12.30 hodin, Náměstí Republiky, Plzeň

– 26. března 2014, 12.30 hodin, Masarykovo náměstí, Rokycany

Zajímají vás akce odborů v jednotlivých regionech?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.