Podle zpravodajských agentur mají jít peníze nejen na nákupy pomůcek, ale kraje si mohou samy rozhodnout, za co peníze na školství utratí. Podle ČTK tak všechny kraje s výjimkou Prahy dostanou částku v řádech stovek milionů korun.

Dotace jdou z programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Kromě toho mohou samotné školy ještě žádat o peníze na vlastní projekty prostřednictvím takzvaných šablon. Každá mimopražská základní škola si tak může v průměru přijít na milion korun.

Školství se týká i další projekt. Podle Lidových novin totiž ministr školství představil svou vizi, jak zvýšit kvalitu českých škol a jejich prestiž. Chce angažovat uznávané univerzitní kapacity ze zahraničí. Podle plánu si od tohoto kroku slibuje, že příliv špičkových profesorů pomůže českým fakultám proniknout do společnosti elitních vysokých škol. A chce na to utratit až půl miliardy korun. Peníze na to chce ušetřit uvnitř resortu. Jak ale dodává list, pro tuto vizi teprve začíná shánět ministr podporu akademického světa.

-pda-