Tvrdí to alespoň výsledky průzkumu, který si nechala vypracovat Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS). V rámci projektu „Konzultační a poradenská infolinka na podporu a rozvoj sociálního dialogu – projekt Posilování sociálního dialogu – služby pro zaměstnance“ se uskutečnil průzkum, který měl za cíl zjistit: „Jak veřejnost vnímá přerušení sociálního dialogu v ČR“. Server ČMKOS eSondy.cz uvedl, že anketa proběhla v termínu od 3. května do 31. srpna a osloveni byli volající na Poradenskou infolinku pro členy odborů, zaměstnance a zaměstnavatele.

Z výsledků ankety vyplývá, že největšímu počtu respondentů vadí, že odbory odešly z tripartity, protože podle jejich mínění je povinností odborů vyjednávat za každou cenu a případně i negativní výsledky sdělit veřejnosti. eSondy.cz uvedly, že dotazovaným ale vadilo i to, že s vládou se nelze domluvit na ničem, protože ignoruje společenský konsensus a nejmenší část respondentů se o danou problematiku nezajímá anebo jim nevadí, že se nejedná.

Odboráři opustili jednání tripartity letos v březnu údajně na protest proti tomu, že vláda jednala velmi formálně, ministři prý na jednání tripartity nebyli připraveni k projednání závažných témat a zástupcům ČMKOS vláda na jejich požadavky nikdy nevyšla vstříc.

-pda-

Mají se ještě odbory účastnit jednání tripartity? Co si o tom myslíte?

Diskutujte o tom pod tímto článkem nebo na Facebooku.