Informoval o tom server Deník.cz.

Nová legislativa počítá i s vyplácením odchodného. „Ponížení tam bylo stejně intenzivní jako ve všech jiných příspěvkových organizacích v kraji, s tím, že se budeme dále bavit o tom, kde je to akceptovatelné a kde nikoliv,“ řekla náměstkyně hejtmana Zuzana Kocumová. Poukázala také na to, že platy lékařů u liberecké záchranky jsou v přepočtu v České republice nejvyšší. „Nechala jsem si vyjet přehledy od Asociace zdravotnických záchranných služeb. Liberecká záchranka patří k těm nejlépe nebo druhým nejlépe placeným,“ řekla Kocumová.

Podle šéfa záchranky Stanislava Mackovíka se musí zohlednit několik faktorů. „Nárůst tam je proto, že máme o 22 kmenových lékařů méně, takže za ně musí sloužit jiní, což je práce přesčas. Takže naši lékaři vlastně nemají plat za jeden úvazek, ale za jeden a půl až jeden a tři čtvrtě,“ řekl ředitel záchranky.

Sahat na platy lékařů ředitel záchranky nechce, chce mít k dispozici proškolené lékaře, na které se může spolehnout a kteří už vědí, kam se jaký případ veze.

Debaty o rozpočtu tedy nekončí. Následovat budou další jednání.

Co si myslíte o přesčasech pracovníků záchranné služby?

Diskutujte pod tímto článkem nebo na Facebooku.