Uvedl to deník Mladá fronta Dnes (MfD). Deník citoval ředitele pro personalistiku a vnější vztahy Jana Rafaje, který řekl, že snižování počtu lidí se bude týkat všech závodů včetně dvou dceřiných firem.

Huť podle zjištění MfD snižuje počet zaměstnanců kvůli propadu stavebnictví, tedy oboru, pro který ArcelorMittal především vyrábí.

Podle Rafaje ale firma nebude nařizovat, kdo má odejít, jen vyhlásila termín od 12. prosince do 20. ledna, kdy si zaměstnanci mohou podávat žádost o odchod. Firmu by pak opustili k poslednímu lednu. MfD uvedla, že Rafaj kvůli dalšímu nepříznivému vývoji světových ekonomik, nevyloučil další propouštění.

Huť ArcelorMittal patří k největším zaměstnavatelům v Moravskoslezském kraji. Dosud zdánlivě procházela bez větších personálních otřesů zeštíhlením celé skupiny Mittalu, což vedlo například k výraznému propouštění v belgickém závodu nebo v Polsku. Už to tedy neplatí. MfD dále uvedla, že příští týden se uskuteční demonstrace odborářů ze všech závodů Mittalu, včetně toho ostravského.

-pda-