Z citovaných výsledků vyplývá, že základní pilíře úspěšného města tvoří dostatek bydlení, ale i nabídka pracovních míst, dostupnost škol a školek.

Výsledky studie KPMG ukazují, že nejlépe se podle uvedených parametrů žije Jihočechům. Třeba Hluboká nad Vltavou je v kategorii malých měst absolutním vítězem. Přispěla k tomu i stabilita politického prostředí. Městečko s jedním z nejkrásnějších českých zámků má podle České televize od začátku skvělou startovní pozici, bez větší snahy ho ročně navštíví dvě stě tisíc turistů. Přilákalo ale i investory a vznikla tu třeba mezinárodní střední škola. V kategorii větších měst si nejlépe vedla města Chrudim, Mladá Boleslav, Pelhřimov a Tábor. Nejlepším místem k životu je pak v této kategorii Písek. Na Písku analytici oceňují dobré podmínky pro cestovní ruch, ale třeba taky podporu nových pracovních míst. Na Písku se také mezi ekonomickými experty oceňují dobré podmínky pro cestovní ruch, nebo podpora nových pracovních míst.

Hůře dopadla podle studie KPMG města na severu Čech a na Moravě. Na stupních vítězů úplně chybí.

-red-

Je váš region dobrým místem k životu nejen podle možností bydlení, společenského uplatnění, ale také ekonomickými možnostmi, jako dostupností práce, či zázemím firem?

Diskutujte o tom pod tímto článkem nebo na Facebooku.