Do všech výrobních podniků vstupuje revoluce obdobného významu, jaký měl vynález parního stroje na konci 18. století. Firmy potřebují pracovat rychleji, zvyšovat objem výroby, ale i efektivněji vyhodnocovat svá data. Nemají přitom dostatek zaměstnanců a náklady na pracovní sílu se prodražují spolu se zaměstnaneckými výhodami. Klíčem k řešení je nástup digitalizace, která firmám umožní plnit náročnější požadavky zákazníků a zrychlit výrobu. Pro mnohé podnikatele je ale zatím velkou neznámou.

Pracovní agentury dnes evidují v oblasti výroby poptávku po téměř 80 tisících volných pracovních místech. Některé firmy mají obavy se rozšiřovat a přijímat další zakázky. Nejen tento problém mohou pomoci vyřešit nejnovější technologie. Digitalizace už není vnímána pouze jako nadbytečný náklad, ale jako aktuální otázka, protože jedině ten, kdo bude schopný inovovat své výrobní procesy a pružně reagovat na změny, neztratí svou konkurenceschopnost.

O tom, jak mají firmy sehnat kvalifikované pracovníky, začít s digitalizací nebo správně do digitalizace svých procesů investovat, se diskutovalo na druhém ročníku konference společnosti Economia Průmysl 4.0 s podtitulem Objevte chytré řešení pro Váš podnik.

Nejvýraznější tváře průmyslových a výrobních firem ukázaly, jak postupuje zavádění principů nastupující průmyslové revoluce v českých společnostech, a poskytnou inspiraci a rady těm, kteří jsou v digitalizaci výroby ve svých provozech teprve na začátku, nebo o ní dokonce zatím jen uvažují. O své zkušenosti se s účastníky podělili špičkoví odborníci ze společností, jako jsou Valeo, GE Aviation, Panasonic Automotive Systems Czech, Bentley Systems Incorporated, Sapeli, Siemens, GZ Media, Kiekert CZ nebo Asseco Solutions.

Průběh konference je dispozici zde.

Zdroj: www.ihned.cz

Sdělte nám svůj názor pod tímto článekm nebo na Facebooku.

-lhe-