Nábory se týkají různých dělnických profesí. Automobilka přijímá lidi přes personální agentury. Noví pracovníci dostávají smlouvy na dobu určitou, které ale mohou být později prodlouženy a většina zaměstnanců dostane po čase šanci přejít do kmenového stavu.

Automobilka nábory zdůvodnila přípravou na postupné zrychlení výrobní linky, které plánuje na únor příštího roku.

Vyšší rychlost pravděpodobně souvisí s dlouho chystanou výrobou nových modelů značek Toyota, Peugeot a Citroën. Stávající malé vozy už v Kolíně vyrábějí osm let.

Kolínsko se dlouhodobě potýká s vyšší nezaměstnaností než okolní okresy, nezaměstnanost tam dosáhla na konci října 8,5 procenta. Okamžitě by mohlo do práce nastoupit zhruba 5500 lidí.

Více lidí hledá práci ve středních Čechách už jen na Příbramsku. Očekává se, že údaje o nezaměstnanosti za listopad mohou být ještě horší, protože s příchodem chladného počasí skončily sezonní práce v zemědělství a stavebnictví.

Další naději by lidem bez práce mohly dát volné pozemky v kolínské průmyslové zóně, které se město už delší dobu snaží prodat.

V posledních týdnech se o ně hodně zajímají japonští investoři. Manažeři firmy, která se zabývá výrobou plastových produktů, se už ve městě dokonce byli podívat.

Chtěli byste pracovat v TPCA?

Řekněte nám o tom pod tímto článkem nebo na Facebooku.