V následujících letech se roční produkce závodu bude dále zvyšovat. Do závodu budeme významně investovat a v Kvasinách vybudujeme mimo jiné také kompetenční centrum pro výrobu vozů kategorie SUV,” uvedl Oeljeklaus.

Jedná se o investice v horizontu dvou až tří let,” upřesnil pro iDNES.cz mluvčí automobilky Jozef Baláž. Stejně postupně bude závod nabírat i nové lidi, podle mluvčího nepůjde o agenturní pravocníky, kterými automobilka obvykle vykrývá období zvášené poptávky po autech, ale o regulerní zaměstnance.

Rozvoj závodu v Kvasinách tím ovšem nekončí, máme připraveny další projekty, které však v současnosti nemůžeme konkretizovat,” doplnil
Obyvatelé Rychnovska se také dočkají širších silnic a možná i dalších obchvatů měst. Na seznamu nejvážnějších problémů, které je potřeba vyřešit v souvislosti s rozšiřováním automobilky Škoda Auto v Kvasinách, už pracuje speciální vládní komise.

Na bázi východočeské průmyslové tradice a svého skvělého osazenstva je dnes závod v Kvasinách důležitým pilířem naší mezinárodní výrobní společnosti a hraje důležitou roli v Růstové strategii Škoda. V následujících letech se roční produkce tohoto závodu bude dále zvyšovat. Za tímto účelem budeme do závodu významně investovat a v Kvasinách vybudujeme mimo jiné také kompetenční centrum pro výrobu vozů kategorie SUV,” řekl Oeljeklaus.

Nyní ročně závod s asi 4 200 zaměstnanci vyrobí přes 150 000 vozů. V rozšířené továrně by měla také začít výroba nové Škody Superb a terénního vozu pro Seat, v roce 2016 by se měl začít vyrábět ještě velký terénní vůz.

-lhe-