Sociální dialog

Exekuce

Analýzy

Poradna

Poradna
Analýzy

Rubrika poradny: Exekuce

Exekuce vyživované osoby

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně vyživované osoby u exekucí. Zaměstnanec má z předchozího vztahu 3 děti. Dle rozsudku okresního soudu se rodiče dohodli, že bude otec – zaměstnanec posílat výživné na každé dítě ve výši 1000,–. Toto výživné

číst dál

Nepřijetí do zaměstnání z důvodů insolvence

Dobrý den, bratr se ucházel o pracovní místo strážný-hlídač v obchodě. Bylo mu sděleno, že jedinou překážkou pro přijetí do pracovního poměru je skutečnost, že splácí insolvenci. Zdůvodnili to tím, že lidé s exekucí či insolvencí mají reálné předpoklady

číst dál

Srážky ze mzdy

Může zaměstnavatel zaměstnanci srazit ze mzdy údajný přeplatek na náhradě mzdy za dovolenou, který vznikl chybným výpočtem průměrného výdělku pracovnicí mzdové účtárny zaměstnavatele?

Odpověď:
Ochrana práva zaměstnance na mzdu za vykonanou práci je vyjádřena také ustanovením §147, odst. 1, zákoníku

číst dál

Výběr budoucích zaměstnanců a dotaz na exekuce

Jelikož máme špatné zkušenosti se zaměstnanci, kteří mají exekuce (dochází ke krácení tržeb nebo jejich odvodů řetězením), a proto bychom rádi do osobního dotazníku před nástupem zařadili otázku, zda mají exekuci a v jaké výši. Je to možné?

Odpověď:

<p style="margin-bottom:
číst dál

Srážky ze mzdy starobního důchodce po 1.1.2013

Pobírám starobní důchod. Mám příležitost pracovat na kratší úvazek na pracovní smlouvu. Můj hrubý příjem byl dohodnut na 3.000,-Kč. Zajímalo by mne, jaké budu mít srážky z tohoto hrubého výdělku po úpravách daní, které platí od 1. 1. 2013.

Odpověď:

Bude-li

číst dál

Úhrada škody prostřednictvím srážek ze mzdy

Zaměstnanec nám způsobil škodu na majetku v hodnotě 8 000,- Kč. Odmítl ji uhradit jednorázově. Můžeme přistoupit k náhradě škody prostřednictvím srážek ze mzdy?

Odpověď:

Ano, ovšem srážku ze mzdy můžete provést, pouze pokud máte se zaměstnancem sjednanou dohodu o srážkách

číst dál

Kategorie

Poradna

Nevíte si rady s nějakým
pracovně-právním
problémem?