Záměr nabídnout Amazonu nové prostory pro výstavbu obřích skladů oznámil jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). Neuvedl ale, o jakou lokalitu jde.

Jsem přesvědčen, že Amazon ještě má alternativu pro jižní Moravu a město Brno, s tou alternativou jako se záchrannou alternativou přichází Jihomoravský kraj. A já doufám, že na konci oné strastiplné cesty bude investice společnosti Amazon v České republice a bude zhruba 1500 nových pracovních míst na jižní Moravě,“ řekl Hašek.

Pokud americká firma nabídku přijme, krajské zastupitelstvo ji podle hejtmana schválí. Brněnští zastupitelé se opakovaně vyslovili proti stavbě obřího logistického centra.

Několik alternativních lokalit nabídla Amazonu i státní agentura CzechInvest. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) věří, že by Jihomoravský kraj mohl se svojí nabídkou uspět.

Bylo zřejmé, že oni velmi stojí o to, aby jejich investice byla v blízkosti Brna, v blízkosti velké dálniční křižovatky. Byl bych hrozně rád, kdyby výsledkem tady toho počínání nebylo to, že ta investice odejde někam do blízkého zahraničí,“ poznamenal Mládek.

Minimálně 80 volných hektarů v průmyslové zóně Mošnov nabízí společnosti Amazon město Ostrava. Primátor Petr Kajnar uvedl, že je s americkou firmou v kontaktu a s vedením se chce setkat, jakmile jeho členové přijedou do Česka. 

Získat 1500 pracovních míst je podle něj jedinečná příležitost, i když jde o práci pro nepříliš kvalifikované zaměstnance.

Druhá otázka je, zda-li pro Amazon je to z hlediska logistiky výhodná pozice. To je na nich. Pokud neuspějí v Brně, tak možná ty výhody, které v Mošnově jsou – že jsme připraveni jako všechny investory i tohoto maximálně podporovat – třeba převáží,“ řekl primátor Ostravy.

Chtěli byste pracovat pro firmu Amazon?

Řekněte nám o tom pod tímto článkem nebo na Facebooku.