Prvenství v rubrice Firma roku 2011 v tomto regionu obsadila společnost Mráz Agro CZ z Blatné.

“U živnostníků jsme se řídili životní situací, která je k podnikání přivedla, a myšlenkou, kterou přinesli. U firem jsme hodnotili dva pohledy – jaký má společnost přínos pro Jihočeský kraj a jak může uspět v celostátním finále,” citoval deník Hospodářské noviny předsedu rozhodovací poroty soutěže Marka Houšku, manažera prodeje klíčovým zákazníkům společnosti ČEZ Prodej.

Vítězná firma Mráz Agro CZ uspěla v konkurenci 275 společností. Podniká v oblasti zemědělské a potravinářské výroby. Od roku 2006 se také zaměřuje na výrobu peletizovaného biopaliva. Zakladatel Vladimír Mráz začínal jako fyzická osoba, dnes řídí 55 zaměstnanců.

O živnostenský titul bojovalo 135 podnikatelů. Vítězný živnostník David Borovka se zaměřuje na tzv. video-mapping, tedy promítání vysoce výkonnými p videoprojektory na reálné objekty, nejčastěji na venkovní fasády budov. Každý video-mapping je originálem, protože se připravuje ná na míru konkrétnímu n prostoru. Díky němu můžete změnit zámek, kapli, hrad nebo celou vesnici na panelové sídliště, můžete zbořit architektonický symbol svého města, vrátit na radnici rudé symboly totalitního režimu nebo ji nechat celou shořet. Letos v červenci například nechal David Borovka takto “zbořit” hrad Rožmberk.

-red-