Máme celozávodní dovolenou, teď tam 14 dní nikdo není,” uvedl Navalaný. Odboráři si v červenci referendem potvrdili, že většina zaměstnanců je pro vyhlášení stávky, a trvají na zvýšení mezd o 1350 korun. Vedení firmy už dříve rozhodlo o zvýšení o 700 Kč. Další jednání s vedením automobilky je podle Navalaného plánováno těsně po dovolené.

Odbory TPCA vyhlásily v polovině června stávkovou pohotovost. Kolektivní vyjednávání v automobilce běží od konce ledna. Vedení firmy zvýšilo od června mzdy tarifních zaměstnanců o 700 korun, dalších sto korun jim připadne s navýšením základny pro výpočet prémií a průměrná výše 13. platu, který byl zaveden místo firemního bonusu, stoupne o 4500 korun. To odboráři považují za nedostatečné, kromě navýšení tarifních mezd o 1350 korun chtějí zavedení směnného příplatku 450 korun. Se zavedením příplatku společnost souhlasí, navrhuje ale 300 korun.

Průměrný plat v dělnických pozicích v kolínské automobilce byl do května 30 600 korun, ve firmě pracuje kolem 2800 lidí.

Sdělte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.
-lhe-