Společnost Czech Republic Onamba oznámila, že japonský majitel firmy rozhodl o ukončení výroby. Do konce roku 2013 proběhne vystěhování technologií z výrobních prostor,“ uvedl Jaroslav Mikšaník z olomouckého úřadu práce.

V továrně firmy Onamba montují kabelové svazky hlavně ženy, pro které bude podle Mikšaníka nyní problém najít nové pracovní uplatnění.

Firma Czech Republic Onamba byla jedním z prvních zahraničních investorů, kteří zamířili do olomoucké průmyslové zóny. Loni ve své továrně snížila výrobu o 65 procent ze 190 milionů korun v roce 2011 na 68 milionů korun.

Bylo to zapříčiněno přesunutím veškeré fotovoltaické výroby do společnosti Vietnam Onamba,“ stojí v její výroční zprávě. Výroba kabelových svazků loni stagnovala.

Celkové tržby společnosti Czech Republic Onamba včetně obchodní činnosti loni klesly meziročně o šest procent z 571 milionů korun v roce 2011 na 535 milionů korun. Zatímco v roce 2011 firma vykázala čistý zisk bezmála 48 milionů korun, vloni skončila v sedmimilionové ztrátě.

Většinu tržeb loni firma Czech Republic Onamba získala díky exportu, na který připadlo 429 milionů korun. V tuzemsku společnost utržila 106 milionů korun.

Společnost Czech Republic Onamba s.r.o. vznikla v září 2000 a o rok později zprovoznila závod průmyslové zóně v Olomouci-Holici. Jejím jediným vlastníkem je japonská společnost ONAMBA CO., LTD.

Domníváte se, že propuštění lidé brzy najdou nové uplatnění?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.