Sociální dialog

Jaké možnosti využívají kraje k podpoře RLZ?

Zpravodajství
Zpravodajství
Sdílet článek:

Jaké možnosti využívají kraje k podpoře RLZ?

 
  REGIONY
V CENTRU
DĚNÍ
Elektronický bulletin na podporu sociálního
dialogu na regionální úrovni
č. 4 tri tecky červenec 2014
   
 

Jaké možnosti využívají kraje k podpoře rozvoje lidských zdrojů?

Nástroje pro rozvoj lidských zdrojů jsou rozmanité, v některých krajích je ale často nevyužívají, přinejmenším v dostatečné míře. K hlavním nástrojům patří sektorové dohody, pakty zaměstnanosti a nejrůznější projekty, například úspěšné Stáže ve firmách nebo Vzdělávejte se pro růst!

Více >>

 
     
 

ROZHOVOR...

s Dušanem Martinkem, vedoucím Oddělení pro rozvoj lidských zdrojů a koordinátorem projektů ČMKOS

Sektorové dohody byly a jsou výhradně nástrojem zaměstnavatelů, kteří si jejich prostřednictvím zajišťují potřeby v oblasti rozvoje lidských zdrojů s vazbou na trh práce. Samotné zaměření sektorových dohod je však pro odbory natolik zajímavé, že ČMKOS vstoupila jako partner do projektu, který je realizovaný SP ČR pod názvem „Sektorové dohody jako nástroj sociálního dialogu při řešení dlouhodobých problémů v oblasti lidských zdrojů“. Odbory se také snaží zapojit do paktů zaměstnanosti, a tím ovlivňovat témata jednotlivých jednání, například o nezaměstnanosti.

Více >>

 
     
 

POHLED Z KRAJE...

Nová sektorová dohoda v Královéhradeckém kraji slibuje změnu k lepšímu

Kvalita vzdělávání představuje z pohledu konkurenceschopnosti firem stále významnější téma. Zástupci zaměstnavatelů, vzdělavatelů i státní správy, kteří se rozhodli hledat společné cesty k řešení kvality odborného vzdělávání v Královéhradeckém kraji, podepsali na konci června v Hradci Králové Sektorovou dohodu pro strojírenství. Záštitu nad ní převzal ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek spolu s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou-Tominovou.

Více >>

 
     
 

DOBRÁ RADA...

Pružná pracovní doba a překážky v práci

Na pracovišti máme stanovenou pružnou pracovní dobu. Dle nové podnikové směrnice si musíme nadělávat návštěvu lékaře, pokud k lékaři jdeme ve volitelné pracovní době. Je tento postup zaměstnavatele správný? Uvedenou směrnici zaměstnavatel předem neprojednal s odborovou organizací, ačkoliv se v kolektivní smlouvě k tomuto projednávání zavázal. Jakým způsobem se můžeme bránit, pokud zaměstnavatel povinnost projednání nesplní?

Zjistit odpověď >>

 
     
 

BUĎTE  OBRAZE...

Zaměstnavatel na úřadu práce. Efektivní využívání služeb zaměstnanosti

Proč máte jako zaměstnavatel ztrácet čas na úřadu práce? Nejste přece nezaměstnaný! Budou se s Vámi vůbec bavit, když nechcete do evidence ani sociální dávky? S čím Vám asi tak mohou pomoci? Dostanete nějaké smysluplné informace? Můžete využít nějaké jejich služby? Můžete využít nějaké dotační tituly? Bude Vám to papírování vůbec stát za to? Na tyto a další otázky najdete odpověď právě v této publikaci.

Publikace ke stažení >>

 
     
Regionální zastoupení SP ČR | Regionální poradenská centra ČMKOS
Portál www.SocialniDialog.cz

 


Loga esf eu oplzz Elektronický bulletin je spolufinancován z prostředků ESF
prostřednictvím OP LZZ a státního rozpočtu ČR.
 

Kategorie

Další články

Poradna

Nevíte si rady s nějakým
pracovně-právním
problémem?