Trh práce > Jak přistupuje vaše společnost k agenturnímu zaměstnávání?
Momentálně s agenturou práce nespolupracujeme, ale osobně mám s tímto druhem spolupráce zkušenost z loňského roku a především ze své předchozí praxe. Ať už s přidělováním zaměstnanců agenturou nebo vyhledáváním zaměstnanců na konkrétní pozice do pracovního poměru u zaměstnavatele.
Při přidělování zaměstnanců se jednalo o pozice strojírenských dělníků, kdy jsme si zvolili spolupráci s agenturou ze dvou důvodů. Prvním z nich bylo překlenutí kratšího období, ve kterém se nám nahromadily zakázky a stávající kapacita zaměstnanců je nestačila výrobně pokrýt. Druhým důvodem, se kterým jsme se obraceli na agentury častěji, bylo zapůjčování zaměstnanců s často poptávanou kvalifikací, kterých byl na trhu práce obecně nedostatek. Jednalo se zejména o obráběče kovů, brusiče. Bohužel většina agentur nebyla schopna reagovat na poptávku obratem a sama zahájila nábor teprve po převzetí našeho požadavku.
S agenturou práce jsme spolupracovali také ve formě vyhledávání pracovníků do zaměstnaneckého poměru, kdy jsem využívala jejich služeb v případě potřeby obsazení pozic s vyšší kvalifikací, po kterých byla na trhu práce poptávka. Jednalo se zejména o obchod a technické pozice. Velmi často se stávalo, že agentura pouze přeposlala životopis uchazeče se skrytými kontaktními údaji a následně fungovala jako prostředník při sjednání schůzky. S ohledem na ceníky agentur za tuto službu mne vždy zajímalo, jaká je jejich přidaná hodnota a téměř každého uchazeče jsem se ptala, jak probíhal jeho kontakt s agenturou a další výběr.
Přidělování zaměstnanců má určitě smysl v případech, kdy se jedná o nárazový nárůst zakázek a vykrytí krátké doby, ale osobně nejsem příznivec této formy spolupráce.
Společnost Huhtamaki agenturní pracovníky nevyužívá a to z následujících důvodů:
-lhe-
Přihlašte se k odběru novinek, akcí či změn legislativy