Firma dostala od Ústeckého kraje slevu na pozemky v žatecké průmyslové zóně Traingle. Podle hejtmana Oldřicha Bubeníčka z KSČM pomohou nová místa lidem bez práce.

Těch 1050 pracovních míst, která by měla vzniknout, je veliké číslo, když vezmeme v úvahu, že v našem kraji je na úřadech práce evidováno zhruba 63 tisíc lidí,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček. V konečné fázi by pak v Nexenu mohlo pracovat až 2300 lidí.

Investici už schválila vláda. „Vzhledem k pobídkám a zájmu o jednání s touto společností je vidět, že je to jedna z největších investic, které do České republiky přichází,“ dodal Bubeníček.

První pneumatiky by z výrobní linky v nové továrně měly sjet za čtyři roky. Nexen je dodává korejským automobilkám v Čechách a na Slovensku a také Škodovce. Škoda Auto už dříve oznámila, že uzavřela se společností Nexen dohodu o dodávkách pneumatik pro modely Rapid a Octavia.

Pneumatiky Nexen montuje na svá auta také Hyundai, ale jen ve svých továrnách v Koreji a v Číně. Český závod automobilky v Nošovicích mezi odběratele jihokorejského výrobce nepatří.

Česká republika nabízí investorům kombinaci dobré kvality s přijatelnou cenou. Navíc se mezi Korejci těší obecné popularitě a v rámci Evropy má také výhodnou geografickou polohu.

Vítáte investici jihokorejského Nexenu v České republice?

Řekněte nám o tom pod tímto článkem nebo na Facebooku.