Investovat chce až miliardu korun a vzniknout by mělo asi 150 pracovních míst. Zprávu přinesl první list Mladá fronta Dnes (MfD).

MfD citoval šéfa společnosti Petra Stránského, který listu řekl, že cílem firmy je je vytvořit výrobní závod i laboratoř. Firma prý nechce být jen montovnou, skládat tu díly a odvážet je pryč. Laboratoř by měla vzniknout už v polovině příštího roku v Technologickém parku Písek, zaměstná deset špičkových vědeckých pracovníků.

Firma si hodlá v první fázi také pronajmout halu bývalého Jitexu, kde bude zaučovat 70 lidí pro výrobní závod. Ten poté vyroste nejspíš v písecké průmyslové zóně, zaměstnat by měl asi 140 lidí. Stát se tak má do několika let. S firmou už jedná vedení města. Industrial Light & Control navázala spolupráci se Střední průmyslovou školou a vyšší odbornou školou v Písku. Firma tak chce podpořit perspektivní žáky, kteří by se v budoucnu mohli stát jejími zaměstnanci. Pro firmu má Písek strategickou polohu, je z něj blízko do Prahy, Německa a Rakouska.

-pda-