Zpravodaj sociálního dialogu 3/2018

Pokud se Vám email nezobrazuje správně, zobrazte si online verzi

Zpravodaj
Sociálního dialogu

03 / 2018

PROJEKT NORD POMÁHÁ ŘEŠIT PROBLÉMY FIREM V PRAXI

 


Již deset let usilují Svaz průmyslu a dopravy ČR společně s Českomoravskou konfederací odborových svazů o podporu a rozvoj sociálního dialogu v České republice. Pomáhají jim v tom velkou měrou i projekty Evropské unie. Současný projekt s názvem Propojování národního, odvětvového a regionálního sociálního dialogu v ČR se již chýlí ke svému konci...

ANALÝZA VNÍMÁNÍ SP ČR A ČMKOS JAKO HLAVNÍCH STŘEŠNÍCH ORGANIZACÍ A NOSITELŮ SOCIÁLNÍHO DIALOGU V ČR

 
Představujeme Vám zajímavou studii nesoucí název Analýza vnímání SP ČR a ČMKOS jako hlavních střešních organizací a nositelů sociálního dialogu v ČR, kterou si nechali sociální partneři zpracovat jako jeden z výstupů projektu Propojování národního, odvětvového a regionálního sociálního dialogu v ČR...
CELÝ ČLÁNEK
CELÝ ČLÁNEK
Lenka Čechová

ZEPTALI JSME SE

 

Lenky Čechové, manažerky pro členskou základnu SP ČR

 
V čem vnímá největší přínos projektu NORD pro členské firmy Svazu průmyslu a dopravy? O jaké projektové aktivity měly podniky největší zájem? Jaké komunikační aktivity byly v rámci projektu realizovány a co zajímavého v jeho průběhu vzniklo? O tomto a dalším jsme si povídali s manažerkou pro členskou základnu Svazu průmyslu a dopravy ČR...
CELÝ ČLÁNEK

REGIONÁLNÍ INFOSERVIS

 
Zajímáte se o dění v regionech? Regionální infoservis Vám přináší přehled důležitých uplynulých a plánovaných událostí ze všech regionů ČR. Seznamte se se zajímavými událostmi, které se uskutečnily v období září - listopad 2018 v krajích České republiky. Zároveň bychom Vás rádi pozvali na další akce v regionech, které jsou plánovány v nejbližší době.

STALO SE

 
Průmysl v Moravskoslezském kraji čerpá ze stoleté tradice - Svaz průmyslu a dopravy ČR si letos připomíná sto let své existence. 

Dne 5. prosince 2018 se v Praze uskutečnila konference "Spokojený zaměstnanec, spokojený zaměstnavatel - inspirativní příběhy z firem", kterou v rámci projektu NORD uspořádal Svaz průmyslu a dopravy ČR.

ZVEME VÁS

 
Akce s názvem "Živá knihovna povolání" se uskuteční 15. ledna 2019 v Hotelu U Beránka v Náchodě,  4. března 2019 v Trutnově a 9. dubna 2019 v Jablonci nad Nisou.

První Plenární schůze Rady hospodářské a sociální dohody Jihomoravského kraje v roce 2019 se bude konat 21. února 2019 v Brně
DALŠÍ UDÁLOSTI
DALŠÍ UDÁLOSTI
 
 
 
 

ZAUJALO NÁS

PROJEKT V ČÍSLECH

Spokojený zaměstnanec, spokojený zaměstnavatel - inspirativní příklady z praxe firem 

Svaz průmyslu a dopravy ČR sdružuje přes jedenáct tisíc firem. V nich se koncentruje obrovské know-how, které může sloužit jako inspirace pro ostatní. Svaz chce působit také jako platforma, na které budou firmy část svých zkušeností sdílet, a pomáhat tak celému českému průmyslu řešit aktuální problémy a úspěšně růst. Proto jsme se rozhodli vydat první ze série publikací, v nichž budeme prezentovat příklady dobré firemní praxe.


Publikaci si můžete stáhnout ZDE.


V rámci projektu NORD jsme dokázali:
 
1     KONFERENCE
3     PUBLIKACE
9     ODBORNÝCH POSUDKŮ
10   VYDÁNÍ ZPRAVODAJE SOCIÁLNÍHO DIALOGU
11   ANALÝZ
15   NOVÝCH ÚČELOVÝCH PARTNERSTVÍ
35   BIPARTITNÍCH JEDNÁNÍ NA ÚROVNI ODVĚTVÍ

163 AKCÍ V REGIONECH
360 ZODPOVĚZENÝCH DOTAZŮ V ONLINE PORADNĚ 

OTÁZKY A ODPOVĚDI

 

Nepřijetí uchazeče o zaměstnání z důvodu insolvence

 
V listopadu jsem měla nastoupit jako učitelka českého jazyka na ZŠ v Příbrami. Měla jsem již sjednanou schůzku na přípravu podepsání smlouvy, pan ředitel byl nadšen a velmi se těšil na spolupráci. Když bylo zjištěno, že u mě začalo probíhat insolvenční řízení, zaměstnavatel mi telefonicky sdělil,že budou hledat uchazeče na tuto pozici. Je možné se proti tomuto jednání bránit?
ODPOVĚĎ
Facebook Twitter
Vydavatel:
Svaz průmyslu a dopravy ČR,
Freyova 948/11, 190 00 Praha 9
Odhlásit odběr zpravodaje můžete ZDE.
Zpravodaj je vydáván v rámci projektu „Propojování národního, odvětvového a regionálního sociálního dialogu v ČR“, který je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu České republiky.
Powered by AcyMailing