Hospodářská komora je podnikatelům jako jediná ze zaměstnavatelských svazů denně dostupná v  síti svých zastoupení po celé zemi. Rozšiřujeme proto tento projekt na zaměstnávání pracovních sil z Ukrajiny tak, aby firmy měly jistotu, že jejich žádost vyřídíme nejen rychle a bez zbytečné administrativy, ale také v místě, ve kterém působí,“ vysvětluje prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý.

Žádat o obsazení volných míst ve výrobě mohou ode dneška také v provozovnách Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje, Moravskoslezského, Pardubického, Střední Čechy, Olomouckého, Zlínského, Ústeckého kraje, Vysočina a v Regionální hospodářské komoře Plzeňského kraje a v Jihočeské hospodářské komoře.

Firmy v této chvíli nejvíce shánějí strojírenské kovodělníky, lisaře umělých hmot, řidiče nákladních automobilů, svářeče v ochranné atmosféře, ale třeba i švadleny. Za prvních 20 dní Hospodářská komora ČR eviduje žádosti o obsazení prvních 90 míst pracovníky z Ukrajiny a očekává stovky dalších.

Zaměstnavatelé musí nejprve neobsazené pracovní místo nabídnout prostřednictvím Úřadu práce občanům ČR. Až tehdy, jakmile nebude volné pracovní místo ani po 30 dnech obsazené, bude pozice zařazena do centrální evidence volných míst pro zaměstnaneckou kartu, a tudíž jej bude možné nabídnout i uchazečům z Ukrajiny.

Převztato z portálu www.businessInfo.cz.

Sdělte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.